1. PRIPAŽINKITE, kad esate VERTINGI.

Viena iš priežasčių, kodėl esame linkę atsiriboti nuo džiaugsmo, o ne į jį atsiremti, yra ta, kad mes nuvertiname save: per stora/plona, nosis kreiva, per mažai moku, nedaug turiu ir t.t.

Ar mes nusipelnėme džiaugsmo? Atsakymas yra TAIP! Jūs esate žmogus ir nusipelnėte jausti džiaugsmą, kaip ir bet kuri kita būtybė.

Kasdien priminkite sau, kad esate pakankami ir jūsų nereikia tobulinti. Galite šį priminimą užsirašyti ant savo vonios veidrodžio arba padaryti priminimą telefone. Bet kasdien pasakykite sau, kad esate pakankami ir esate verti džiaugsmo.

2. NUSTOKITE LYGINTIS SU KITAIS.

Mes galime būti laimingi dėl kitų žmonių sėkmės, nesumenkindami savo. Ypač tais laikais, kai visų tobulai retušuotas gyvenimas yra publikuojamas socialiniuose tinkluose, svarbu suvokti, kad matome tik sekundes akimirkų iš tų žmonių gyvenimų, todėl neverta savo gyvenimo lygintis su kitais. Nelyginkite savo taško A su kažkieno kito tašku D. Verčiau sutelkite dėmesį į savo pasiekimus dabar, kur esate, o ne stenkitės būti kuo nors kitu.

Verčiau išsivalykite savo socialinių tinklų paskyras nuo "tobulų žmonių" ir nebestebėkite visų, kurie verčia jus nuolat lyginti save su kitais.

3. PRADĖKITE PILDYTI DĖKINGUMO ŽURNALĄ.

Užrašymas to, už ką esate dėkingi, gali padėti priminti jums apie visus palaiminimus savo gyvenime, kuriuos galite laikyti savaime suprantamais. Pasiimkite DĖKINGUMO ŽURNALĄ arba užsirašykite į savo telefoną ar pradėkite įrašinėti, už ką esate dėkingi kasdien. Galite pradėti nuo vieno mažo dalyko, jei tai viskas, ką galite sugalvoti. Galų gale, pabandykite parašyti 3 dalykus, už kuriuos esate dėkingi kiekvieną dieną. Geriausia tai daryti tuo pačiu metu kiekvieną dieną, kad tai taptų įpročiu.

4. MEDITUOKITE.

Skirdami laiko pabūti akimirkoje čia ir dabar, o ne nerimauti dėl ateities ar praeities, galite tapti dėmesingesni ir pajausti dėkingumą už mažus dalykus. Galite naudoti įrašus, kurių metu yra pravedama meditacija (Youtube yra pilna video su šia užklausa), praktikuokite jogą arba tiesiog skirti 5 minutes kiekvieną dieną, kad ramiai pasėdėti ir tiesiog pakvėpuoti.

5. PARAŠYKITE PADĖKOS RAŠTELĮ/LAIŠKĄ.

Kada paskutinį kartą kam nors parašėte padėkos laišką/raštelį? Pasakymas žmonėms, kad mes juos vertiname, ne tik leidžia asmeniui, gaunančiam laišką/raštelį, jaustis gerai, bet ir padeda mums prisiminti džiaugsmą, kurį tas asmuo mums suteikė.

6. RASKITE PARTNERĮ DĖKINGUMUI PRAKTIKUOTI.

Jei pastebėsite, kad leidžiate savo dėkingumo praktikai praslysti, pasitelkite kažkieno kito pagalbą. Jūsų partneris gali padėti jums priminti praktikuoti dėkingumą, kiekvienos dienos pabaigoje paklausdamas, už ką esate dėkingas. Tai net nebūtinai turi būti formalu, tačiau aptarimas, už ką esi dėkingas, su kuo nors kitu padeda sustiprinti tą požiūrį.

Kada paskutinį kartą pasakėte savo partneriui ar mamai, kaip juos vertinate? Jei jūsų atsakymas yra "gerai, jie žino", galbūt panorėsite DABAR paimti telefoną ir pasakyti jiems. Ši praktika ne tik leidžia jaustis dėkingesniems, bet ir padeda sustiprinti santykius.

8. TEIGIAMAI ĮVERTINKITE SAVO NEIGIAMAS MINTIS.

7. PASAKYKITE, KOKS JUMS SVARBUS TAS ŽMOGUS.

Tai gali padėti, jei pastebėsite, kad daug skundžiatės. Kai pastebite, kad dažnai galvojate neigiamai, pagalvokite apie teigiamą tos situacijos pus3. Vietoj "Ugh, aš nekenčiu savo darbo", pabandykite jį performuluoti į: "Esu dėkingas, kad turiu darbą, kad galėčiau apmokėti sąskaitas". Ši praktika taip pat tinka kūno priėmimui. Užuot žiūrėję į veidrodį ir kritikavę šlaunų dydį, padėkokite raumeningoms kojoms už gebėjimą vaikščioti, bėgioti ir šokinėti.

9. JAUSKITE DŽIAUGSMĄ 100%.

Galiausiai, kuomet ištinka džiaugsminga akimirka, mėgaukitės ja, nepaisant to, ji didelė ar maža. Leiskite sau šypsotis, atsipalaiduoti ir viską priimti. Priimkite džiaugsmą leiskite sau jį priimti, užuot iškart galvoję apie tai, kas gali nutikti ne taip. Iš pradžių tai gali būti neįprasta bei nepatogu, tačiau tai padarys jus daug stipresnius ir dėkingesnius, net jei ir atsitiks kažkas blogo. Negalite pasiruošti tragedijai, bet galite būti dėkingi už džiaugsmingus laikus.

O DABAR LAIKAS PRAKTIKAI! UŽ KĄ ŠIANDIEN NORITE PADĖKOTI ŠIANDIEN?